Kariyer Hırsı

MentalPress 30

NEDEN ÖNEMLİ?

Bu sayfayı okuyorsanız bir veya birkaç kişi size yeterince hırslı olmadığınızı söyledi demektir. Bu, sizde sizin farkına vardığınızdan veya uğruna feda etmek istediğinizden daha fazla potansiyeliniz olduğunu düşünüyorlar demektir. Kariyerinizi olması gerekenden daha düşük seviyede tuttuğunuzu düşünüyorlar. Kariyer yönetimi için en önemli adımlar başarılı kariyerlerin nasıl İnşa edildiğini öğrenmek, ne kadar ileriye gidebileceğinizi ve gitmek istediğinizi bulmak, sizi engelleyen şeylerin neler olduğunu incelemek, yeteneklerinizi geliştirecek yeni görevlere kendinizi açmak ve karar yetkisine sahip kişiler tarafından fark edilmektir.

GELİŞMİŞ

Kariyerinden ne beklediğini bilir, elde etmek için aktif olarak çalışır; Yapmak istediği kariyer ki bilgilidir; İstediklerinin olmasını sağlar; Fırsatlar için kendini konumlandırır; Diğerlerinin kapıları açmasını beklemez.

GEREĞİNDEN FAZLA KULLANILAN

Yaptığı kariyer seçimleri bilinçli olmayabilir; Sadece rahatlık alanı içinde yapabileceği işleri seçebilir; Aşırı derecede hırslı görünebilir; Elindeki işe gereken özeni göstermeye bil ir; Kariyeri konusunda tavsiye almaya kapalı olabilir; Başkalarının kendi kariyeri için verdikleri kararlara güvenmeyebilir.

GELİŞİME AÇIK

Kariyerinde ne yapmak istediğinden emin değildir; Yaptığı işten sıkılabilir; kariyeri veya çalıştığı şirket kendisi için uygun olmayabilir; İlerlemek için fedakarlıkla bulunmayı istemeyebilir; Kariyer sistemlerinin nasıl çalıştığını ve insanların kariyerlerinde nasıl ilerlediklerini anlayamayabilir; Kendini iyi tanılamamış olabilir; nasıl fark edileceğini bilemeyebilir; Kariyer beklentileri ve ihtiyaçları konusunda konuşmada çekimser davranır; Kariyerinde kendini güvende hissettiği alanda çakılı kalır;  risk almaz.